Geri Dönüşüm Ve Plastik Mikronize Makinası

Geri Dönüşüm Ve Plastik Mikronize Makinası

Geri Dönüşüm Ve Plastik Mikronize Makinası

Geri Dönüşüm Ve Plastik Mikronize Makinası;Bir geri dönüşüm hattının amacı insanoğlu tarafından atık hale getirilmiş maddelerin, ki genel olarak bu maddelerin başını plastik tabanlı atıklar çeker, çeşitli işlemlerden geçerek yeniden kullanım için uygun hale getirilmesidir. Bunu sağlamak için kullanılan birbirinden çeşitli makinalar bulunmakta. Bu makinalar içerisinde geri dönüşüm hattına en son giren makine hangisi derseniz cevabımız plastik mikronize makinası olur. Plastik mikronize makinasının görevi bütün yıkama, kuruma, parçalama, ısıl işlemleri görmüş ve ham maddeye geri dönüştürülmüş plastikleri toz haline getirmektir. Çıkan granüllerin neden toz haline getirdiğinin cevabı ise plastik mikronize makinası nasıl çalışır sorusunun içerisinde gizlidir. 

Plastik Mikronize Makinası Nasıl Çalışır? 

Birçok sektörde geri dönüşüm fabrikasından çıkmış plastik ürünleri granül hali ile kullanılamaz. Çeşitli sektörlere plastikler çeşitli halleri ile yararlıdır. Plastik mikronize makinası ise profil, boru, ektrüzyon ürünleri, kauçuk, film, gıda, kimya hatta ilaç sanayinde kullanılan plastikler için kullanılır. Bu sanayilere lazım olan plastik boyutu çok küçük seviyelerde olmalıdır. Ürettikleri ürünlerin boyutları göze alındığında kullanmaları gereken plastiklerin boyutu hayal edilebilir. İstenilen sektörler için plastik mikronize makinasında plastikler mikron düzeyinde toz haline getirilirler.  

Plastik tanklar, bidonlar, boya üreticileri gibi günlük hayattan alışık olduğumuz plastik ürünlerin kullanıldığı sektörler plastiğe toz haline ihtiyaç duyan sektörlerin başında gelir. Bu ve benzeri sektörler için üretilen plastik mikronize makinaları, plastik kırıcılardan kırılarak çıkmış olan plastik parçalar üstünde kullanılır. Plastik mikronize makinaları zaten çok küçük boyutta olan plastikleri alır daha da küçük hale getirir. Bir örnek olarak plastik kırma makinasından çıkan ürünler, plastik kırma makinasının içindeki 6-8 mm elek içinden geçerek çıkarlar. Buradan gelen plastikler mikronize makinasının içerisinde ki istenilen özelliğe göre üretilmiş yüksek süratli diskler ile karşı karşıya kalırlar. Tekrar kullanım için geçmeleri gereken tek bir aşama kalmış olan plastik parçaları, yüksek süratli diskler kullanılarak toz haline gelecek kadar öğütülürler. Plastik mikronize makinaları ise sektör içerisinde saat içerisinde öğüttükleri plastik kilogramına, disk çaplarına veya motor güçlerine göre farklı kategorilere ayrılırlar.