Balya Pres Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Geri dönüştürülebilir malzemelerinizi makineye yerleştirmeniz gerekir. Makinede bulunan güçlü pres plakası malzemeleri iter. Haznedeki tutucular sayesinde malzemelerin genleşmesi engellenir. Tüm bu süreçler balyayı oldukça kompakt bir hale dönüştürür.

Premium Çevre System şirketimizde incelediğiniz her makine ultra güvenlidir. Kullanma kılavuzundaki yönergeleri takip ettiğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız.

Aynı mantık üzerine kurulan manuel ve otomatik balya pres makineleri arasındaki en bariz fark balya telleme sürecidir. Manuel makinelerde balyaları el yordamıyla tellemek gerekmektedir. Otomatik makinelerde ise bu işlemi sizin yerinize makine yapar.

Sanayi tip elektrik kullanımı, makinelerin işlevini yerine getirmesi için yeterlidir.

Premium çevre system ekibi olarak, projenize uygun makine seçimi yapmanız için size rehberlik etmekteyiz. Günlük olarak ürettiğiniz ve artan malzeme miktarı, akışkanlığı ve boyutları bilmeniz makine seçim sürecini kolaylaştırır.

Motordan alınan mekanik dönme hareketi mil vasıtasıyla ileten pres türüdür. Presleme işlemleri bu mile bağlı olarak gerçekleşir. Bu sayede inip çıkma hareketleri sergileyerek malzemelere istenilen şeklin verilmesini sağlar.

Hidrolik presler hareketlerini yağ basıncı ile yapar. Elektrik motorunda gelişen elektrik enerjisi sayesinde yağ basma görevini üstlenen pompalar döner. Bu sayede sisteme basınçlı yağ basılmış olur. Silindire bağlı olan hareketli kafa aşağı yukarı hareket eden bir düzene sahiptir.

Hafif, orta ve ağır projelerin tümü için uygundur. Geri dönüştürülebilecek herhangi bir atık ya da yan ürün üretiminiz varsa, malzemelerinizi geri kazanmak ya da atık maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız bu makineleri kullanabilirsiniz.

Büyük işletmelerde olduğu gibi, küçük işletmeler de balya pres kullanmalıdır. Bunun en büyük nedeni giderlerden tasarruf etmenizdir.

60 tan basma kuvvetinden 200 ton basma kuvvetine kadar çıkabilen çeşitli makineler bulunmaktadır.

Atık kompaktörler büyük miktardaki karışık atığı, kapalı bir alana sıkıştırmak için kullanılır. Balya makineleri ise, işletme tarafından malzemeleri balyalara ayırmak için kullanılır. Daha düşük karbon ayak izine sahip olmak için balya makineleri eşsiz bir seçenektir. Çünkü malzemelerin geri dönüşümünü kolaylaştırır. Pres makinesinin temizliği nasıl yapılır?

Mümkündür. Makineyi kuracağınız yeri belirlerken en verimli imha sürecinin nasıl olacağını göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Makineler açık havaya kurulabilir lakin hava koşullarının makinenizi etkileme olasılığı yükselir. Bu nedenle, makinenizi dış mekâna koymak istiyorsanız, bir çatı altına yerleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Makinelerimizi son teknolojiyi takip ederek üretiyoruz. Üretim sürecinde ise sizlerin konforunu göz önünde bulundurarak, en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Tüm bunlar ekseninde geliştirdiğimiz makinelerimiz son derece sessizdir. Hangi modeli tercih ederseniz edin 70 dB’den daha az bir ses bulunur.

Makinenizin güvenli ve doğru şekilde çalışmasına devam etmesi için yıllık bakımlarını yaptırmanızı öneririz. Düzenli bakı yaptırdığınız taktirde, çoğu makinemiz yaklaşık 10 yıllık kullanım ömrünün çok daha ötesine ulaşabilmektedir.

Balyalama teli değişiklik göstermektedir. Telin tipi, kalınlığı ya da uzunluğu balya makinesinin modeline ya da balyalamak istediğiniz malzemenin yapısına göre farklılık gösterir.

Evet. Premium Çevre System olarak satış öncesi, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz mevcuttur.

Yatay Balya Pres Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Geri dönüştürülebilir malzeme miktarınız aylık olarak  en az 100 tonun üzerine çıktığında yatay balya pres makinesi almalısınız. Yatay makineler daha çok malzeme ile işlem yaptığı için işlerinizi daha hızlı halledebilirsiniz.

Bu sorunun cevabı kullanmak istediğiniz makinenin boyutuna ve türüne göre değişiklik gösterir. Küçük makinelerde plastik şerit bantlar daha yaygındır. Değirmen boy makinelerde ise hem plastik bantlar hem de çelik teller kullanılır. Bunun yanı sıra yatay makinelerde en çok çelik tel kullanılmaktadır. Balyaların kırılması durumu yaşanabildiği için, geri dönüşümcüler plastik bant yerine çelik telin nihai ürünü daha kolay topladığını söylüyorlar.

Karton, kâğıt, pet şişe, ambalaj, kumaş parçaları, pamuk, elyaf ve tekstil ürünleri gibi geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılabilir.

Balyaların büyüklüğü makineye göre değişiklik göstermektedir. En küçük modellerimizde 200-300 kg, en büyük modellerimizde ise 600-1000 kg balya ağırlıkları beklenir. Ürünlerin özelliklerini inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!

Yatay balya pres makinelerimiz manuel, yarı otomatik ve tam otomatik olarak çeşitlenir. Yani seçtiğiniz modele göre isterseniz el yordamıyla isterseniz de makinenin hünerleriyle balyaları bağlayabilirsiniz.

İhtiyaç ve isteklerinize uygun olması açısından çift taraflı, arkadan ya da üstten dolum gibi çeşitli seçenekler sunuyoruz. Ayrıca manuel doldurma ya da otomatik doldurma seçeneklerimiz de mevcuttur.

Evet, yatay balya pres makinelerimizin de kullanımı oldukça kolay ve basittir. Zaten gerekli kullanım eğitimi tarafımızca size yapılacaktır.

Döngü süresi, presin başlamasından tekrar yerine dönmesine kadar geçen süredir. Bu sürede daha fazla atık doldurmaya devam edebilirsiniz. Çevrim süresi makine tipine bağlıdır ve 24 saniye kadar kısa olabilir.

Hem iç mekanlara hem de dış mekanlara yerleştirebilirsiniz. Makinenizi yerleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, makineyi taşıyabilecek bir zemine sahip olmanızdır. Satış danışmanlarımız makinenizi koyabileceğiniz en mantıklı yeri belirlemenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Dikey Balya Pres Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Katı atıkları sıkıştırırken hem nakliye hem de alan açısından tasarruf etmeyi sağlayan pres makine çeşididir. Geri dönüşüm tesisleri ve çöp ayırma hatları ile beraber ihtiyaç duyan tüm firmaların bünyesinde kullanılabilir.

Dikey balya makinelerinin çalışma prensibi de diğer makineler ile aynıdır. Güç uygulayarak içine koyduğunuz gevşek malzemeleri sıkı bir balya haline getirir.

Karton, tekstil, plastik ve alüminyum gibi tüm geri dönüştürülebilir malzemeleri koyabilirsiniz. Pet şişe, koli, ambalaj vb. üretimlerinizden çıkan artıklar için idealdir.

Nihai ürün olan balyaları geri dönüşüm ürünleri satın alan işletmelere satabilirsiniz. Bu sayede aslında artık diye çöpe atacağınız malzemelerinizi gelire dönüştürebilirsiniz.

Dikey balya makineleri düşük yoğunluklu malzemeler için bile 10:1’e varan sıkıştırma potansiyeline sahiptir.

Değirmek boyutundaki balyalar 500 kilogramlık balyalara verilen isimdir.

Dikey balya makinelerimiz oldukça sessiz bir sisteme sahiptir! 70 dB’den daha az ses çıkarırlar. Bu sayede çalışma ortamlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Maximum ses düzeyi dahi elektrik süpürgesi ya da klimanın çıkardığı ses kadardır.

Ürettiğiniz atığın miktarı, boyu ve türü seçim esnasındaki en önemli kriterlerden biridir. Bunun yanı sıra makineyi yerleştireceğiniz alanın genişliği de önem arz eder. Fakat dikey balya makineleri tasarımı gereği az yer kaplarlar. Profesyonel ekibimizle iletişime geçtiğinizde makine seçiminde size yardımcı olacağız.

Hayır. Minimum bakım için tasarlanmış düşük maliyet karşısında yüksek kalite sunan makinelerimiz bu bakımdan da oldukça konforludur.

Saatte üretilen balya sayısı seçeceğiniz makineye göre değişiklik gösterir. Küçük makine tercih ederseniz 3 ya da 4 balya elde edebilirsiniz.

Hayır. Tüm dikey makinelerimiz manuel telleme gerektirmektedir. Yalnızca yata balya makinelerimizde otomatik bağlama mevcuttur.

Evet. Dikey balya pres makinesi tercih ettiğinizde balyaları el yordamıyla bağlamanız gerekir. Bu işlem yalnızca birkaç dakikanızı alır.

Makinelerimizi yüzeyleri güçlendirmek, korumak, pul pul dökülmesini ve paslanmasını önlemek amacıyla en pas önleyici ile kaplanmaktadır.

Bünyemizdeki tüm makinelerin kullanımı basittir. Alanında eğitimli ve profesyonel teknisyenlerimiz zaten size makineyi kullanmayı öğretecektir. Bu eğitim basit olmasının yanı sıra oldukça hızlıdır. Yani herkes premium çevre system makinelerini kullanmayı öğrenebilir. Harici bir eğitim gerekli değildir.

Makinelerin yıllık bakımını yaptırmanızı öneriyoruz. Bu bakımlar sayesinde ürününüz daha uzun kullanım ömrüne sahip olacaktır.