Balya Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balya Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balya Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balya Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;Balya presmakineleri geri dönüştürülebilir maddeler için kullanılır. Atıklar bu makinede sıkıştırılarak doğaya katkı sağlamak hedef alınır. Çöpler, kağıtlar, plastikler doğaya kazandırılmak ve evrenin varlığını sürdürebilmesi için mutlaka geri dönüştürülmelidir.

Pres Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balya pres makineleri teknik özellikleri dikkate alınarak satın alınmalıdır. Teknik özellikler düşük kapasiteli bir makinede üç genel başlık altında toplanabilir. Bunlar; sıkıştırıcı boyutları, yükleme açıklığı boyutları ve balya boyutları olarak sıralanabilir. Sıkıştırıcı boyutları; derinlik, genişlik, yükseklik, güç kaynağı, ağırlık, motor, taşıma yüksekliği, gürültü düzeyi ve sıkıştırıcı güç olarak ayrılabilir. Yükleme açıklığı boyutları; genişlik, derinlik ve yükseklik olarak ayrılabilir. Son olarak balya boyutları da; ağırlık, çevrim zamanı, genişlik, yükseklik ve derinlik olarak kategorize edilebilir.

Balya pres makineleri düşük kapasiteli ve yüksek kapasiteli olarak ikiye ayrılır. Bu makinelerden temin etmek isteyen bireyler makinenin kullanılacağı alana göre seçim yapmalıdır. Firma büyük ölçekli sık atık üreten bir fabrika ya da üretim yeri ise yüksek kapasiteli balya pres makinesi seçilmelidir. Küçük kapasiteli balya pres makineleri için de; barlar, ofisler, fast food restoranları, küçük çaplı üretim firmaları, perakende satış alanları uygundur.

Balya pres makinelerinin hacmi, gücü, yüksekliği, genişliği gibi özellikler satın alma yapılırken dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Firma boyutu için hangi balya pres makinesi uygunsa o makine alınmalıdır. Bu makineler dikey ve yatay olarak da ayrılabilir. Yine firma için hangi tip balya pres makinesi uygunsa o tercih edilmelidir.

Bazı balya pres makineleri ağır hizmet tipi için üretilir. Bu makinelerde tekstil ürünleri, plastik şişeler, ağır atıklar, araba lastikleri, bilgisayar ekranları gibi ürünler sıkıştırılarak baskı uygulanır. Bu şekilde doğaya dönüşüm sağlanır.

Bu tarz makineler kademeli olarak ya da pedal sistemiyle çalışır. Kademeli sistemde el ile aşağı yukarı butonlarına basılarak makine hareketleri düzenlenir. Pres hareketleri ise kontrol elemanları ile kontrol edilir. Pres otomatik derin bir çekme sağlar. Satın alınabilecek makine bu özelliklerden hangisi isteniyorsa o şekilde tercih edilip satın alınmalıdır.