Tekstil Balya Pres Makinaları Çeşitleri Çift Kabinli Presler

Tekstil Balya Pres Makinaları Çeşitleri Çift Kabinli Presler

Tekstil Balya Pres Makinaları Çeşitleri Çift Kabinli Presler

Tekstil Balya Pres Makinaları Çeşitleri Çift Kabinli Presler; içerisinde bulunan birbirinden farklı ürünler bulunmaktadır. Bu çeşitlerin farklı görevleri ve farklı kullanım alanları bulunmaktadır.

İki farklı ana kategoriye ayrılacak olur ise bu makinalar yatay ve dikey olmak üzere ayrılır. Dikey balya pres makinalarında genellikle presleme işlemi yapılırken yatay olan balya pres makinalarında taşıma işlemi ön plana çıkmaktadır. Bu iki çeşit balya pres makinalarının en önemli özelliklerini ortaya çıkarmaktadır.

Balya pres makinalarının kullanımda tercih edilen en önemli özelliklerinden birisi elyaf ve pamuk presleme özelliğidir. Tekstil alanında kullanımında en etkili özelliklerinden birisi olan bu presleme işleminin yanı sıra yıkama ve nemlendirme işlemleri de yapılmaktadır. Bütün bunların yanı sıra bu makinaların bazı çeşitlerinde kızıl ötesi ışınlar ile kontroller de yapılabilmektedir.

Tekstil balya pres makinaları içerisinde bulunan bu makine çeşitlerinde farklı görevleri üstelenen birçok makina bulunmaktadır. Bu makinalar arasından seçim yapmak için ilk olarak hangi işlemin yapılacağı bilinmelidir. Daha sonrasında ise buna uygun olan makinaların tercih edilmesi gerekir.

Balya Pres Makinaları Çalışma Prensibi

Tekstil balya pres makinaları çeşitleri hakkında merak edilen bir diğer konu da çalışma şekilleridir. Birbirinden farklı çeşitlere sahip olan bu ürünlerin çalışma şekilleri de farklılık göstermektedir.

Günümüzde en yaygın kullanılan modellerde genellikle hidrolik sistemler kullanılmaktadır. Hidrolik sistemleri kullanan balya pres makinaları suyun kuvvetini kullanarak basınç elde etmektedir. Bu makinalarda enerji kullanımı çok daha ekonomik olmaktadır.

Diğer bir balya pres makinası çalışma prensibi ise eksantrik sistemlerdir. Eksantrik balya pres makinası tamamı ile elektrik kuvveti ile çalışmakta olan bir cihazdır. Bu cihaz yardımı ile daha hızlı bir şekilde basınç uygulanmakta ve uygulanan basıncın yükü de oldukça fazla olacak şekilde ayarlanmaktadır. Diğer sistemlere göre daha fazla enerji harcıyor olmasına rağmen bu sistemin çalışma şekli diğerlerin oranla daha hızlı ve daha gelişmiştir.

Balya pres makinalarında farklı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Bu presleme yöntemlerinden bir tanesini tercih edebilir ve çalışma olanaklarınıza en uygun olan makinaları tercih edebilirsiniz.