Kompost Makinelerinin Kullanım Kazançları

Kompost Makinelerinin Kullanım Kazançları

Kompost Makinelerinin Kullanım Kazançları

Kompost Makinelerinin Kullanım Kazançları; Kompost Makineleri son yıllarda gittikçe artan bir popülerliğe sahip olmasının arkasında oldukça önemli bir neden bulunmaktadır. Bu makinelerin doğayı koruma ve geri dönüşüm projelerinde ki önemi bir yana değişik kapasitelerde üretilmesi evlerde kullanımlarından, okullarda kullanımlarına; restaurantlarda kullanımlarından büyük atık tesislerinde kullanımlarına kadar günlük hayatımızın içerisinde yer etmesine olanak tanımıştır.

Doğanın korunmasını ilke edinen firmamızda bu popülerliğin devam etmesi ve herkesin ulaşabileceği ve kullanabileceği kapasitelerde makineler üretmiştir. Makinelerimizin her ortamda kolaylıkla kullanılmasını sağlayan ise üç önemli özelliği olmaktadır. Bu özelliklerden ilki günlük 85 metre küp ile 1 kilogram organik atık işleme kapasiteleri arasında değişen kapasitelerde ve boyutlarda olmalarıdır. Böylece gerek evlerde gerekse endüstriyel kullanım alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Makinelerimizin ikinci özelliği ise sadece 24 saat içerisinde kompost işlemini tamamen bitirmesi ve ortaya çıkan kompost gübresini kullanıma hazır olarak bekletmesidir. makinelerimizin üçüncü özelliği ise kompost işleminiz tamamen otomatik bir şekilde hijyenik bir ortamda gerçekleştirmesidir.

Kompost Makinelerini Kullananların Sahip Olduğu Kazanımlar

Kompost makineleri kullanmayı tercih edenlerin sahip olacağı ilk kazanım şüphesiz ki atıkların da %90’a varan azalmalar olmaktadır. Atıklardaki bu azalma sayesinde de karbon salınımı minimum düzeye çekilmektedir.

Bilindiği üzere kompost işlemi piyasada bulunana diğer makinelerle dahi yapılsa haftalar hatta aylar süren bir işlem olmaktadır. Ancak bizim makinelerimizde kullandığımız yararlı bakteriler sayesinde bu işlemi sadece 24 saate indirmiş bulunmaktayız. Bu sürenin sonunda ise kullanıma hazır ve %81 oranında organik olan kompost gübreniz hazır olmaktadır.

Makinelerimizde kullandığımız sistemler tamamen otomatik olmaktadır. Bu sebeple daha az iş gücü ve zaman ile daha çok kompost madde elde edebilirsiniz.

Doğayı korumaya yönelik makinelerimizin elbette ki kullandıkları elektrik miktarları da oldukça az olmaktadır. Bu sayede kullanıcılar hem geri dönüşüm ile doğayı korurken hem de elektriği fazla harcamadan doğanın korunmasına katkı sağlamış olurlar.

Kullanıcılar elde ettikleri kompost gübreleri kendileri kullanabileceği gibi isterlerse ihtiyaç fazlalarını satarak kazanç da elde edebilmektedirler.

Atık yönetimi maliyetlerinin fazlalığı herkesçe bilinen bir konu olmaktadır. Kompost makineleri kullanılarak bu maliyetlerinde önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Kısacası makinelerimiz kullanarak hem doğanın kazanmasına hem de kendinizin kazanmasına olanak tanıyabilirsiniz.