Karton Balya Pres Makineleri

Karton Balya Pres Makineleri

Karton Balya Pres Makineleri

Karton Balya Pres Makineleri; Balya pres makineleri ile küçük parçalar halinde olan ürünlerin toplanıp sıkıştırılarak tel, çember ya da ip yardımı ile bağlanarak balyalar haline getirilmektedir. Bu işlem sayesinde ürünlerin toplu bir şekilde son kullanım alanına iletilmesi mümkün hale gelmektedir.Balya presleme işlemi yapılacak olan ürünün cinsine göre makinelerin bazı özelliklerinde değişmeler olmaktadır. Bu farklılıklar tamamen ürünlerin en etkili şekilde balyalar haline getirilmesi için oluşturulan değişikliklerdir.

Karton balya pres makineleri ile kartonların preslenerek baya haline getirilmesi işlemleri yapılmaktadır. Karton ve kağıt atıklar toplandığında çok geniş alanları kaplamakta, kaba ve dağınık yapısından dolayı da toplanması ve taşınması oldukça zahmetli olmaktadır. Geri dönüşüm için hazırlanan bu karton ve kağıtların miktarının fazla olması nedeni ile karton baya pres makinesi kullanımı bir ihtiyaç haine gelmektedir.

Geri Dönüşüm ve Karton Baya Pres  Makineleri Kullanımı

Geri dönüşüm işlemleri ile kullanım dışı kalarak atık haine gelen malzemenin tekrar kullanıma kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu dönüşüm için özel geri dönüşüm merkezleri kurulmuştur. Be merkezlerde atıklar türüne göre işeme alınarak geri dönüşüm için hazır hale getirilmektedir. Karton ve kağıtlar ise en çok toplanan atık türlerinden birisidir. Bu nedenle de karton ve kağıt geri dönüşümün seri ve etkili bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Küçük parçalar halinde olan karton atıkların karton balya pres makineleri kullanımı ile çok daha iyi bir şekilde dönüşüm sürecine dahil esmesi mümkün olmaktadır. Makineler ile karton atıklar toplanıp, balya haznesinde basınç uygulanıp preslenerek kalıplar haline getirilmektedir. İp, tel ya da çember ile balya paketleri bağlanmaktadır.

Karton Balya Pres Makineleri Avantajları

Karton ve kağıt atıkların dönüşüm merkezinde hızlı ve seri bir biçimde işleme alınması geri dönüşüm işleminin en etkili şekilde yapılması açısından karton balya makineleri kullanımı önem kazanmaktadır. Karton balya pres makinelerinin sunduğu avantajlar şu şekildedir;

  • Kartonların sıkıştırıp paketlenerek dağılmadan taşınmasını sağlamaktadır.
  • Taşınma ve depolama süreçlerinde kartonların dağılmasını engellerken, daha az yer kaplamasında da etkili olmaktadır.
  • Her dönüşüm işletmelerinde işlemlerin daha verimli ve daha az maliyet le yapılmasını sağlamaktadır.