Dikey Pres Makinaları

Dikey Pres Makinaları

Dikey Pres Makinaları

Kağıt ve karton tarzında olan malzemelerin geri dönüşüm yapılması maksadıyla çok rağbet göre en fazla kullanılan malzemelerin başında dikey pres makinaları yer alır. Dikey karton pres makineleri karton, oluklu mukavva, kâğıt, ambalaj malzemesi vb. Atıkların preslenip daha az yer kaplaması için üretilmiş olan makinalardır. Firmamız bünyesinde görev yapan mühendisler gelişen ve değişen teknoloji şartlarına uyum sağlamak için üretimi yapılan makinalarda bazı revizeler yaparlar.

Bu şekilde daha verimli olarak çalışmaya katkısı artan makinalar imal edilir. Atıkların geri dönüşümlü olarak değerlendirilmesi ve bu konuda yapılan araştırmalar çeşitli sektörleri kapsamına almıştır. Özel tesislerde işlenip yararlı malzemelere dönüştürülen atıklar sayesinde hem ekonomiye katkıda bulunulur hem de çevreye katkı sağlayan bir iş yapılmış olur.

Dikey Pres Makinaları

Dikey pres makinaları kapağının içine karton, kağıt, oluklu mukavva, ambalaj malzemeler ve kağıt tarzı diğer atıklar koyulduktan sonra manuel olarak ya da kumandayla çalıştırılır. Makine çalıştıktan kısa bir zaman sonra presleme işlemi bitmiş olur. Güçlü hidrolik yapıya sahip oldukları için presleme süresi kısa  olur. Balya şeklinde çıkan malzeme insan gücü ya da çeşitli ekipmanlar ile otomatik bir şekilde nakliye alanına taşınır. Balya yükü çalışma durumuna ve istenen ölçü doğrultusunda ayarlanabilir. Otomatik  bir şekilde araca gönderilen atıklar özel üretim tesislerine  sadece bir defada  kolay bir şekilde taşınabilir.

İşletmeleri ekstradan taşıma masrafından kurtaran bu uygulama kazanç şeklinde geri dönüş sağlar. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda farklı boyutlarda dikey balya pres makinası üretimlerimiz  mevcuttur. Makine boyutu ve presin gücü, malzeme türü, kapasite ve müşterinin isteklerine bağlı olarak  tasarım yapılır. Dikey balya pres makineleri ile, plastik, karton, kağıt, Kraft kağıt ve naylon gibi  ürünlerin presi yapılabilir.

Dikey Karton Pres Makinası Yapısı

Dikey karton pres makinası  işlem açısından kapasitesi yüksek bir şekilde  üretilmiş bir makinadır. Yüksek bir kapasitede çalışmasına rağmen az enerji tükettiği için insanlara cazip gelir. Kağıt, karton ve benzer malzemeler türevleriyle birlikte işlenebilme özelliğine sahiptir. Benzer ürünler bir arada işlem yapıldığı zaman, işletmelerin bir çalışma yaparak verim elde etmesi sağlanmış olur. Dikey pres makinaları uzun süre boyunca kullanılacak malzemelerden üretilir.

Senelerdir pres makinası ile atık kartonların preslenmesi amacıyla sorunsuz bir şekilde düzeltilmesi sağlanır. Firmamızın  üretmiş olduğu makinalar için bakım ve onarım  çalışmaları yapılır. Dikey karton pres makinası kullanımı pratik bir makine olarak imal edilmiştir. Sürekli çalışan makinalarda periyodik bakımlar sayesinde büyük problemlerin çıkması  engellenmiş olur.

Dikey Pres Makinaları Fiyatları

Katı atıkların preslenmesi, taşımacılık ve depolama konusunda tasarruf etmek için tasarlanan dikey balya pres makinası fiyatları, firmamız bünyesinde en ekonomik fiyatlarla sunulur. Üst seviyede sıkıştırma yapılıp atıkların kapladığı alanı azaltarak depolama ve taşıma konusunda çok büyük bir tasarruf sağlamayı mümkün hale getirir. Geri dönüşüm tesisleri bu makinalara en çok ihtiyaç duyan firmalardır.

Sizler için satışa sunmuş olduğumuz dikey balya presi, genel olarak elle tel bağlama biçiminde tasarlanır. Teknik açıdan tel bağlamayı otomatik hale getirmek, dikey balya pres makinaları için çok fazla maliyet çıkarabilir. Dikey balya makinaları, hemen hemen her ürünü bir balya olarak sıkıştırma özelliğine sahiptir. Dikey pres makinaları yelpazemiz emniyet unsurları göz önünde bulundurularak üretilir. En iyi performansı sağlayan ürünlerimiz her türlü iş yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Siz de tüm imkanlardan yararlanmak için Premiumcevre firmamızdan hizmet alabilirsiniz.