Dikey Balya Pres Makinalarının Çalışma Mantığı Nedir

Dikey Balya Pres Makinalarının Çalışma Mantığı Nedir

Dikey Balya Pres Makinalarının Çalışma Mantığı Nedir

Dikey Balya Pres Makinalarının Çalışma Mantığı Nedir iki farklı şekildedir. Bunlardan birisi hidrolik sistem bir diğer ise eksantrik sistemdir.

Birbirinden farklı olan bu sistemler aracılığı ile çalışan balya pres makinaları her geçen gün daha da yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlamıştır. Günümüzün büyük sorunların birisi olan çevre kirliliğinin giderilmesi için üretilmiş olan protokollerin her birinde bu ürünün kullanımı ile atık maddelerin depolanması sağlanmaktadır.

Atık maddelerin depolanmasında yardımcı olmak amacı ile kullanılan bu ürün ilk olarak atık maddelerin ayrıştırılmasında kullanılır. Daha sonrasında ise farklı kategorilere ayrılmış bu ürünleri daha küçük balyalar haline getirmek adına yoğun bir basınç uygulamaktadır. Bu basınç sonucunda ise presleme işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Balya pres makinası çalışma prensipleri hakkında bilinmesi gereken en önemli iki unsur bulunuyor. Birisi hidrolik basınç sistemi bir diğeri ise eksantrik sistemdir. Bu sistemlerin çalışma şekilleri birbirinden farklıdır. Eksantrik sistem tamamı ile elektrik ile çalışmakta iken hidrolik sistem suyun basıncı ile çalışmalarını tamamlamaktadır.

Birbirinden farklı çalışma prensiplerine sahip olan bu ürünlerin basınç değerleri ve kapasiteleri de birbirinden farklı olabilir. Aynı zamanda yatay ve dikey olan balya pres makinalarında farklı çeşitlerde de çalışma prensipleri farklı olabilir. Bunlar genellikle yıkama ve  ayırt etme gibi farklı özelliklere sahip olan diğer ürünlerin varlıkları ile kendisini gösterir.

Balya Pres Makinası Teknik Özellikleri

Balya pres makinası çalışma prensibi hakkında merak edilen bir diğer konu da teknik özellikleridir. Teknik özellikleri bu cihazların tercih edilme sebeplerinin en başında kendisini gösterir. Balya pres makinalarının en temel özelliği presleme basıncıdır.

Balya pres makinaları işlevini gerçekleştirebilmesi için kullanılan atık maddeye uygun basınç değerine sahip olması gerekir. Balya pres makinalarının basınç değerleri genellikle 50 veya 100 ton aralığında olmaktadır.

Balya pres cihazlarının bir diğer teknik özelliği ise kapasitesidir. Yüksek düzeyde kapasiteye sahip olan ürünler her geçen gün daha da yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Günümüzde üretilmekte olan bu makinaların genellikle kapasiteleri 100 ve 250 kg arasında değişiklik göstermektedir.