Balya Pres Makinesi Teknik Özellikleri

Balya Pres Makinesi Teknik Özellikleri

Balya Pres Makinesi

Balya Pres Makinesi Teknik Özellikleri;Pres kelime anlamı olarak baskı demektir. Pres makinesi de baskılama makinesi olarak söylenebilir. Balya pres makinesi balyaların baskılanmasını sağlar. Birçok farklı özellikte ve tipte balya pres makinesi vardır. bunlardan bazıları dikey balya pres makineleri ve yatay balya pres makineleridir. Dikey ve yatay makineler de kendi içlerinde farklı özellik ve serilerde ayrılabilir.

Balya Pres Makinesi Teknik Özellikleri

Balya pres makinelerinin teknik özellikleri çok önemlidir. Balya pres makineleri alınırken mutlaka bir uzmana danışılmalı, satıcı firmalarla doğru kararlar verilmelidir. Basit balya pres makinelerinin teknik özelliklerin içerisinde; ana motor gücü, en boy ve uzunluk olarak balya boyutları, tel sayısı, tel bağlama sistemi, balya ağırlığı, otomasyon sistemi, enerji, ana voltaj, elektrik panosu bileşeni, silindir baskı gücü, besleme haznesi boyu, makine derinliği, genişliği, uzunluğu ve ağırlığı gibi maddeler vardır. Bu maddeler dikkate alınarak balya pres makinesi alınmalıdır.

Daha büyük çaplı balya pres makinelerini düşünürsek bu teknik özelliklere ek bazı özellikler vardır. Bunlardan bazıları; güç paket sistemi, pompa tipi, kontrol voltajı, ana silindir baskı gücü, ana koç boşta çevrim süresi, pres kapasitesi, hacim kapasitesi, yağ tankı kapasitesi, otomasyon sistemi gibi önemli özelliklerdir.

Makineler düşük kapasiteli ve yüksek kapasiteli olabilir. Kapasiteyi belirleyen hurda özelliğidir. Düşük kapasiteli balya pres makineleri düşük hurda kapasitesine cevap verirken, yüksek kapasiteli balya pres makineleri yüksek hurda kapasitesine uygun üretilmiştir. Kapasitenin haricinde tüm makineler güvenli ve emniyet tedbirli olmalıdır. Bunlar makinelerin kullanımını uygulayan kişilerin ve uygulama yapılan tesisin güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Balya pres makinelerinin kullanımı güç değildir. Oldukça pratik ve kullanılması kolay makine tipleri vardır. Ayrıca balya pres makinelerinin motor koruma sistemi de olmalıdır.

Balya pres makinelerinin fiyatları kapasite, kullanım alanı gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir. En uygun ve doğru fiyat teklifini almak için makine üreticileriyle görüşmek gerekmektedir. Fiyat teklifi alınırken balya pres makinesi alacak kişinin makineleri görmesinde fayda vardır. Makinelerin boyutu, gücü, kapasitesine göre satın alma yapılmalıdır. Satın alma yapılırken dikkat edilmelidir.